Historia z Cymanowa

Kontynuacje powieści są bardzo dobre, ponieważ dzięki nim możemy poznać wyjątkowych bohaterów w zupełnie innej, czasem nieco mroczniejszej odsłonie. Obecnie na rynku znaleźć można wiele takich kontynuacji opowiadań, które czyta się z wielką przyjemnością. Opowiadania miłosne, jak również dramaty, czy też powieści obyczajowe. A co gdyby tak połączyć dwa gatunki? Co z tego wyjdzie? Na pewno niesamowita opowieść, dzięki której będzie można wciągnąć się w równie fascynującą historię. Takie coś serwuje nam Tania Książka – Cymanowski chłód, którego autorami są Magdalena Witkiewicz i Stefan Darda.

Polscy pisarze

Zarówno on, jak i ona, mają na swoim koncie wiele znakomitych książek, cieszących się ogromną popularnością. Magdalena Witkiewicz znana jest z powieści obyczajowych, gdzie można spotkać bohaterów takich samych jak my. Wszyscy kochają to, że w tak lekki i przystępny sposób pisze o sprawach trudnych. Nie owija w bawełnę i zawsze mówi jak jest. Jej książki zawsze niosą nadzieję czytelnikom, że jeszcze będzie dobrze, aczkolwiek w dzisiejszych czasach ciężko czasem w to uwierzyć. Zaczęła pisać na urlopie macierzyńskim, co stało się jej przepustką do odniesienia sukcesu. Na swoim koncie ma takie książki, jak “Listy pełne marzeń”, “Zamek z piasku”, Uwierz w Mikołaja”, “Panny roztropne” i wiele innych. Podobnie znany jest Stefan Darda, który z kolei jest specjalistą, jeżeli chodzi o powieści z dreszczykiem. Thrillery w jego wykonaniu to prawdziwe mistrzostwo. Oto na jego koncie znaleźć można takie książki, jak “Jedna krew”, “Nowy dom na Wyrębach”, “Słoneczna dolina”, itd.

Powrót do Cymanowa

Po sukcesie “Cymanowskiego Młyna” ta dójka bohaterów na nowo postanowiła się spotkać, aby napisać kontynuację losów poszczególnych bohaterów. “Cymanowski chłód” to powrót do miejscowości Cymanowa. To właśnie tutaj znajduje się uroczy pensjonat, który prowadzi Jerzy ze swoją narzeczoną Anną. Teraz mamy zimę, a właściciele przygotowują się do nowego, zimowego sezonu. Dodatkowo na ich głowie znajduje się jeszcze ślub, który oboje w końcu postanowili wziąć. W tym czasie do pensjonatu przyjeżdża siostrzenica Anny ze swoim mężem, którą można już było spotkać w pierwszym tomie. Tylko, że kobieta tym razem jest w ciąży, a na dodatek nienarodzonemu dziecku już teraz grozi niebezpieczeństwo. Do tego duchy nie zapominają o tym, co tu się wydarzyło. Niektórzy mogą być pewni, że znajdą w nich wiernych opiekunów, a inni mogą być pewni, że już niedługo zagrożenie będzie jeszcze większe.

Zdjęcie utworzone przez drobotdean - pl.freepik.com

Czytaj dalej »

“Cymanowski chłód”. M.Witkiewicz, S. Dyrda

Zima to czas zwolnienia tempa i odpoczynku. Są jednak sekrety, których nie ukryje nawet gruba warstwa śniegu. Bohaterowie książki Magdaleny Witkiewicz i Stefana Dardy, zatytułowanej Cymanowski chłód (https://www.taniaksiazka.pl/cymanowski-chlod-magdalena-witkiewicz-p-1430231.html), wkrótce się o tym przekonają.

Zima inna niż wszystkie

Akcja powieści rozgrywa się, gdy rok 2018 dobiega końca. Jerzy Zawiślak i jego partnerka z utęsknieniem wyczekują rozpoczęcia sezonu zimowego. Prowadzą pensjonat, a zima to czas mniejszego obłożenia budynku i okazja to złapania chwili oddechu. Zwłaszcza, że mają do zaplanowania własny ślub. Drzewa w okolicznym lesie przykrywają czapy śniegu, jezioro zamarza, wszystko pokrywa biały puch. Wokół panuje senna atmosfera. Przynajmniej tak się niektórym wydaje. Są jednak sekrety, które nieuchronnie zbliżają się do wypłynięcia na powierzchnie. Okazuje się, że niektórzy goście i mieszkańcy “Cymanowski Młyn” mają sporo tajemnic. Liczyli, że i one zapadaną w sen zimowy, a później odejdą w zapomnienie. Nie da się ich jednak ukryć pod grubą warstwą śniegu. Szykują się nie lada kłopoty.

Jakie sekrety skrywają bohaterowie powieści “Cymanowski Młyn”?

Opowieść spisana przez Magdalenę Witkiewicz i Stefana Dardę stawia przed czytelnikiem szereg pytań:

  • Co ukrywa Anna i czy naprawdę jest tym, za kogo się podaje?
  • Przed kim ucieka Kostuch?
  • Czy Formellowie wywiążą się z obietnicy, którą złożyli Jakubowi?
  • Dlaczego stary naszyjnik z szafirem może zagrażać życiu dziecka Moniki i Maćka?

Chłód panuje nie tylko na zewnątrz pensjonatu. Mroczne sekrety przenikają bohaterów powieści swym lodowatym oddechem aż do szpiku kości. Co się stanie, gdy nie uda się im ustrzec tajemnic przed wypłynięciem na światło dzienne. Jak wpłynie to na mieszkańców i gości “Cymanowskiego Młynu”? Odpowiedzi na te oraz inne pytania udzieli czytelnikom lektura świetnie napisanej i trzymającej w napięciu powieści “Cymanowski chłód

O autorach

Magdalena Witkiewicz to nie tylko poczytna i popularna polska pisarka, ale również specjalista od spraw marketingu. Od lat z powodzeniem prowadzi agencję reklamową. Pisze z zamiłowania, a jej książki docenili czytelnicy z takich krajów jak Litwa, Wietnam, czy Stany Zjednoczone. W jej dorobku literackim znajdują się takie powieści jak “Zamek z piasku” czy “Pierwsza na liście”, popularne wśród żeńskiej części jej fanów, czy też książka dla młodszych czytelników, “Banda z Burej. Tajemnica piwnicy w bibliotece”.

Stefan Darda to popularny autor literatury grozy i fantastyki. Doceniamy nie tylko przez czytelników, ale przez krytyków literackich. W swoim dorobku ma takie tytuły jak “Dom na Wyrębach”, “Zabij mnie, tato”, czy nagrodzony w 2015 roku Nagrodą Polskiej Literatury Grozy im. Stefana Grabińskiego, zbiór „Opowiem ci mroczną historię”.

Ludzie zdjęcie autora drobotdean - pl.freepik.com

Czytaj dalej »

Książki na zimę

W lecie przyjemnie czyta nam się książki, których akcja również rozgrywa się w trakcie letnim upałów. Z kolei zimą chętnie sięgamy po przygody bohaterów, których akcja umiejscowiona została w miesiącach nieco zimniejszych. Klimat odpowiednio dopasowany do pory roku. Chociaż nie ma jakiejś sztywnej reguły, która zakazywałaby czytania takich książek w innych porach roku. Jeżeli ktoś szuka ciekawej lektury na zimowe wieczory z dreszczykiem w tle, to koniecznie powinien przeczytać “Cymanowski chłód” Stefana Dardy i Magdaleny Witkiewicz.

Dwa gatunki w jednym

Oto dwójka czołowych pisarzy postanowiła zebrać swoje umiejętności i talent literacki, aby móc zaserwować czytelnikom wspaniałą porcję emocji. Magdalena Witkiewicz to autorka, która ma na swoim koncie wiele powieści obyczajowych, w szczególności uwielbianych przez kobiety. Jej dzieła literackie są rozchwytywane przez wiele kobiet.  Wśród tych najbardziej znanych książek znaleźć można “Milaczek”, “Szkoła żon”, “Pracownia dobrych myśli”, “Po prostu bądź”, “Opowieść niewiernej”, “Uwierz w Mikołaja i wiele innych. Stefan Darda może nie jest tak kochany przez kobiety, ale z kolei mężczyźni doskonale wiedzą, że zawsze serwuje niezwykłe emocje i gęsią skórkę w swoich książkach. Mistrz sensacji i niesamowitych thrillerów do tej pory napisał takie książki, jak “Nowy dom na Wyrębach”, “Opowiem Ci mroczną historię”, “Dom na Wyrębach”, “Czarny wygon. Bisy”, itd. Powieści obyczajowe i thrillery – to musi się udać i zapewnić kolejną wspaniałą książkę do czytania.

Duchy z Pomarliska

Cymanowski chłod” to kontynuacja “Cymanowskiego Młyna”, który można było już wcześniej otrzymać w sklepach. To powrót do wyjątkowego pensjonatu, który znajduje się w miejscowości Cymanów. Oto pensjonat, który zawsze zapewnia wygodę i gościnę wszystkim osobom. Prowadzi go Jerzy, którzy razem z Anną przygotowują się do sezonu zimowego. Świat wygląda jak wyjęty z bajecznego obrazu. Dokoła leży śnieg i panuje klimatyczna atmosfera. Tylko, że tą sielską atmosferę psują niejako duchy z Pomarliska, które obiecują zemstę pewnym osobom. Jerzy i Anna szykują się do ślubu. Siostrzenica Anny, która jest w ciąży, na nowo wraca do pensjonatu. Córka Fornallów na nowo przyjeżdża także, aby odnaleźć ciało swojego ojca, który zaginął na bagnach. Tylko, czy bagno będzie chciało oddać to, co już dawno zostało pogrzebane? Dlaczego mafia pojawi się na kartach tej powieści? Mrok i tajemnice nadciągają. Ich odpędzenie nie będzie łatwe.

Książka zdjęcie utworzone przez drobotdean - pl.freepik.com

Czytaj dalej »